Spektrum Logo Spektrum

SPEKTRUM, ul. Bliska 24, 75-373 Koszalin,  0601 88 77 78,  094 346 22 44 094 34 14 894

Home PageStrona domowaBooksWydawnictwo Studio TV Studio TV


STUDIO TV SPEKTRUM zaprasza!!!
Na specjalne powtórkowe wydanie niektórych naszych reporterskich materiałów

TYTUŁ: "Wojna Polski z NATO"

Jarosławiec - mała miejscowość rybacka - położona obok poligonu w Wicku Morskim, poligonu, który od niedawna został oficjalnie zakwalifikowany jako teren ćwiczeń NATO. Tutaj, trzydzieści kilometrów od Słupska, trwa nieoficjalna wojna wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego z miejscowymi rybakami. Nie milknie huk wystrzałów. Dochodzi do takich incydentów, jak zrzucenie bomby ćwiczebnej na statek wycieczkowy pływający w bezpiecznej strefie z grupą dzieci, zgubienie przez samolot rakiety. Łowiska dorsza, węgorza i torbuta stają się dla rybaków swoistą linią frontu.

TYTUŁ: "Napad na policjantów w Ustroniu Morskim"

W sobotni wieczór cicha miejscowość wypoczynkowa Ustronie Morskie była świadkiem scen żywcem wyjętych z gangsterskich filmów. Piętnaście samochodów luksusowych marek wjechało do miasteczka blokując wszystkie drogi wokół centrum. Ponad trzydziestu potężnie zbudowanych mężczyzn weszło do dyskoteki. Bez słowa rozpoczęli demolowanie lokalu. Najdrobniejsza reakcja gości kończyła się brutalną demonstracją siły. Nikt nie mógł wejść ani wyjść. A później wypadki potoczyły się jeszcze szybciej... W komisariacie w Ustroniu Morskim pracuje czterech policjantów. Do pomocy mają psa patrolowo obronnego Argo. Nie dysponują żadnym wyposażeniem, które mogło by im pomóc w takiej sytuacji. Nie mieli nawet szansy zawiadomić komisariatu w Kołobrzegu. I nie zrobił tego też nikt z ludzi obserwujących całe zajście. Finał sprawy mógłby być tragiczny gdyby nie owczarek Argo.

TYTUŁ: "Batman"

Pan Stanisław ma 36 lat, mieszka w Toruniu, a w postać Batmana wcielił się siedem lat temu. Zamknął swój zakład produkujący makramy i stał się człowiekiem nietoperzem. Rozpoczął od budowy dziwnych pojazdów, później przyszedł czas na kostium. Przez lata pieczołowicie przygotowywał akcesoria mające upodobnić go do filmowego bohatera. Kosztem życia prywatnego i wszystkich pieniędzy jakie posiadał stworzył postać Batmana tak wiernie imitującą pierwowzór, że nie wszyscy potrafią uwierzyć w jego polski rodowód.

TYTUŁ: "Świnka z klasą"

W czwartkowy ranek w Karwicach, niedaleko Sławna, na świat przyszedł dziw natury, który wprawił w osłupienie całą wieś i okolicę... Maciora o imieniu Stara urodziła aż trzynaście prosiąt. Nie wiadomo czy ta feralna liczba sprawiła, że jedno z nich - kilogramowy osesek - zdecydowanie odbiegał wyglądem od pozostałych. Okazało się, że ów cudak - jak mówią mieszkańcy Karwic - czy też fenomen natury - jak twierdzi weterynarz - ma sześć nóg i dwa... hmm, męskie organy płciowe.

Czekamy na Wasze sygnały i listy. Najciekawsze opublikujemy a zaproponowane, do magazynu ZOOM, tematy, jeśli będą ciekawe lub bulwersujące postaramy się zrealizować.


Odpowiemy na Wasze wszelkie zapytania: spektrum@spektrum.com.pl

Home Page Strona domowa SPEKTRUM