Wybierając się na przejażdżkę rowerową, nawet niezbyt długą, należy wziąć ze sobą coś do picia. To wydaje się oczywiste, chociaż wielu rowerzystów tego nie robi, a potem dziwi się, że wraca do domu np. z bólem głowy, który jest pierwszym objawem odwodnienia.

Część bierze ze sobą jakiś napój, ale także robi błąd i używa do tego celu wielokrotnie tej samej plastikowej butelki np. po wodzie mineralnej. Błąd polega przede wszystkim na tym, że takiej butelki nie da się dokładnie umyć. Dlatego podstawowym wyposażeniem każdego rowerzysty powinien być bidon, który posiada szeroki otwór umożliwiający jego dokładne umycie.

Przede wszystkim szczelność

To oczywiście nie wszystkie zalety, które posiada bidon. Pojemnik na napój przeznaczony dla rowerzysty musi być także szczelny. I to w różnym sensie. Przede wszystkim nie może się z niego nic wylewać. Zakrętka nie może się odkręcić w wyniku drgań, szczelny musi być także ustnik (powinien być również łatwy do wyczyszczenia). Nie zawsze bowiem taki pojemnik trzymany jest w specjalnym uchwycie na bidon na ramie roweru. Niektórzy wolą wrzucić go np. do plecaka, chociażby po to, by chronić napój przed przegrzaniem.

I tu dochodzimy do kolejnego typu szczelności, czyli szczelności cieplnej. Ponieważ wycieczki rowerowe dla większości łączą się raczej z ciepłymi porami roku, to głównie zależy im na tym, aby napój pozostawał chłodny. Nie musi być bardzo zimny, dla wielu osób wystarczy, by zachował temperaturę pokojową, czyli był schłodzony delikatnie. Sprawę załatwia tu bidon termiczny. Będzie trzymał odpowiednią temperaturę, a także, w przeciwieństwie do jakiegoś zwykłego kubka termicznego przeznaczonego do użytku domowego, nie pozwoli na wydostanie się naszego napoju na zewnątrz.

A podczas wycieczki rowerowej w upale zawsze pilnuj, aby Twój bidon był napełniony wodą niegazowaną. W wysokich temperaturach o odwodnienie nietrudno, dlatego zawsze miej przy sobie coś do picia, szczególnie w trakcie dłuższych wypraw. Możesz też sprawdzić naszą stronę o zdrowych nawykach i żywności, gdzie dowiesz się, ile wody należy dostarczać organizmowi każdego dnia.

Na każdą porę roku i na wiele okazji

Bidon termiczny będzie oczywiście trzymał także ciepło. Przyda się to jeżdżącym w chłodniejsze dni lub po prostu na jesienne i zimowe spacery. Zresztą w gorące dni wiele osób nie potrafi sobie odmówić … gorącej kawy. I tu taki bidon też będzie jak znalazł. Doskonale będzie się nadawał też do zabrania go ze sobą do szkoły, pracy itp., a także do użytku domowego. Bidon termiczny jest po prostu uniwersalnym pojemnikiem na napoje, który zawsze się przyda. Warto go mieć.