Rozstania nie należą do przyjemnych. Szczególnie jeżeli z daną osobą spędziło się dużą ilość czasu. Czasem są one jednak nieuniknione, aby móc rozpocząć nowe życie wolne od trosk i problemów. Sprawy rozwodowe należą do jednych z najczęściej występujących na wokandzie sądowej. Sprawa rozwodowa powinna odbyć się z udziałem adwokata. Można z niego zrezygnować, ale warto rozważyć taką współpracę. Szczególnie jeżeli komuś zależy na czasie.

Adwokat od rozwodów

Niezależnie od tego czy ma się do czynienia z rozwodem za obopólną zgodą, czy też z orzekaniem o winie, adwokat jest osobą, która jest w stanie przyspieszyć całościowy proces. To osoba, która sporządzi w imieniu klienta pozew i złoży go w sądzie. Wydawać by się mogło, że samodzielne napisanie takiego pisma nie powinno stanowić problemu. Tym bardziej że do dyspozycji są wzory w internecie. Okazuje się jednak, że nawet bazując na gotowych wzorach, popełnia się wiele błędów, co też powoduje, że rozwody w Katowicach się wydłużają. Sądy pisma cofają do nadawców, aby Ci uzupełnili braki formalne. Potem należy ponownie czekać na to, aby sąd na nowo pismo wziął pod uwagę, więc sprawa zostaje odsunięta o kolejne miesiące. Kancelaria Adwokacka Wilczyński i Partnerzy z siedzibą w Katowicach https://www.adwokat-wilczynski.pl/specjalizacje/rozwody-i-prawo-rodzinne pomoże w prawidłowym sporządzeniu pism, zapewniając również reprezentację przed sądem na rozprawach.

Rozpad małżeństwa – jak poradzi sobie adwokat?

Adwokat z Katowic od rozwodów to człowiek, który ma nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie, dzięki czemu będzie on wiedział, jak należy zareagować na zagrywki ze strony przeciwnej. Tyczy się to szczególnie tych osób, które mają konflikt i nie rozstają się w zgodzie. Podział majątku, ustalenie wysokości alimentów oraz widzenia z małoletnimi dziećmi – ustalenie takich kwestii jest problematyczne. Prawnik będzie wiedział, jak poprowadzić sprawę, aby jego klient/klientka byli usatysfakcjonowani z wyniku, dzięki czemu będzie można uniknąć wielu problemów. Wszystko zostanie zawarte w dokumentach, dzięki czemu druga strona nie będzie miała opcji, aby czemukolwiek zaprzeczyć, np. widzeń z dzieckiem dopiero, jak pieniądze z alimentów wpływać będą na konto.

Stres związany ze sprawą rozwodową

Adwokat to osoba, która jest w stanie przygotować klienta na rozprawę. Rozwodnicy, którzy już mają to za sobą przyznają, że bytność na sali, spotkanie „face to face” z wysokim sądem, powoduje ogromny stres, który jest porównywalny niekiedy ze śmiercią bliskich osób. Jak sobie z tym poradzić, aby móc z godnością przejść przez całą rozprawę? Korzystając ze wskazówek prawnika, który będzie w stanie sprawić, że buzujące emocje nie pozwolą popełnić żadnych błędów. Adwokat wychwyci kwestie, które przy rozstaniach mogą okazać się problematyczne. Zalicza się do nich m.in. nadużywanie alkoholu, agresja, zdrady, pożycie fizyczne, które omawiane na sali przed obcymi osobami, mogą potęgować również uczucie strachu. Pełnomocnik zrobi wszystko, aby ryzyko, które może pogrążyć klienta, zminimalizować, co też pozwoli uzyskać korzystny wyrok sądu.

Obecność adwokata na sali to ważna kwestia. Nawet wtedy, gdy druga strona deklaruje się, że nie będzie korzystać ze strony pełnomocnika. Prawdą jest to, że takich kwestii nigdy nie można być pewnym. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony i taka osoba skorzysta z pomocy prawnika, który pomoże przygotować się także na rozmowę z sądem. W taki sposób, aby rozwód dla każdego był jak najmniej traumatycznym wspomnieniem.