Postępujący rozwój technologiczny nie ominął branży hazardowej, która ochoczo korzysta z nowych możliwości. Nowości techniczne sprawiają, że oferta kasyn staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i przystępna dla graczy idących z duchem czasu. Dawne kasyna naziemne dziś już są tak naprawdę mniejszością z uwagi na ogromną ilość tych działających w sieci w formie wirtualnej.

Obecnie kasyna te w dużej mierze posiadają już swoje wirtualne odpowiedniki, dzięki którym mogą oferować możliwość gry nawet użytkownikom na drugim końcu świata. Wirtualna oferta w sieci jest dzisiaj już mocno rozbudowana i w zasadzie tożsama z ta dostępną stacjonarnie na miejscu.

Współczesny hazard to nie tylko kasyna stacjonarne i ich wirtualne wersje ale i kasyna oraz strony bukmacherskie działające tylko i wyłącznie w sieci internet. Nie posiadają one fizycznej siedziby i istnieją wyłącznie w formie wirtualnej. Kasyn internetowych przybywa od momentu utworzenia zalążków globalnej sieci i od samego początku stawiają one na rozwój i implementację najnowszych rozwiązań w celu zaoferowania swoim klientom usług na najwyższym poziomie, tak, aby zadowolić i sprostać ich oczekiwaniom. Zmiany jakie zaszły w wyniku rozwoju technologicznego w ciągu ostatnich 2-3 dekad są wręcz rewolucyjne i wpłynęły one zasadniczo na to, jak hazard wygląda obecnie.

W kasynie stacjonarnym

Postęp technologiczny tyczy się nie tylko hazardu internetowego. W kasynach stacjonarnych zmiany technologiczne widać szczególnie wyraźnie w sali z automatami, które mocno zmieniły się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Mówiąc o rozwoju i zmianach w kasynie przejawiają się one także w zaimplementowaniu nowoczesnych urządzeń do obsługi, niemniej jednak nie są one bezpośrednio związane z hazardem.

Dzisiejsze automaty zdecydowanie różnią się od tych z lat 30.tych, 40.tych czy 50.tych, nawet jeśli są to urządzenia tych samych producentów. Niektórzy z nich co prawda starają się zachować klasyczny i zbliżony do dawnego design jednocześnie wypełniając ich wnętrze najnowocześniejszą elektroniką. Mimo więc podobnego wyglądu nie są to już te same urządzenia, choć nadal zagrać można na nich w te same gry. Wygraną nadal odbierzemy po tym, jak wszystkie 3 do 5iu bębnów, zależnie od wariantu, zatrzymają się na tym samym symbolu lub obrazku. Dzisiejsze automaty mają dużo szerszy zakres efektów wizualnych oraz dźwiękowych niż ich pierwowzory sprzed wielu dekad. Są one też zdecydowanie lepiej dostosowane do do tematyki gry na danej maszynie.

Kasyna internetowe

Rozwój technologiczny w hazardzie jednak szczególnie mocno widoczny jest w kasynach internetowych, które poniekąd stały się jego beneficjentami a także w tych działających „hybrydowo”, stacjonarnie i w sieci. Dzięki nim możliwość gry ma każdy użytkownik podłączony do internetu. Należy też zauważyć, że kasyna internetowe dziś, a kilka lub kilkanaście lat temu to zupełnie różne światy. Jest to ewidentny dowód na to, jak bardzo zmienił się świat wokół nas w ostatnim czasie. Rozwój w kontekście hazardu przejawia się szczególnie w kilku technologiach, które szybko ewoluują na naszych oczach poszerzając możliwości oraz zdobywając coraz większą popularność.

Technologia rzeczywistości wirtualnej oraz rozszerzonej

Kasyna internetowe funkcjonują już na świecie od jakiegoś czasu. Ich pojawienie się zrewolucjonizowało hazard czyniąc go przede wszystkim szerzej dostępnym. Obecnie ma miejsce rozwój technologii, która ma potencjał być kolejnym przełomowym krokiem na tej drodze. Mowa o rzeczywistości wirtualnej VR oraz jej pochodnej kolejnej generacji czyli rzeczywistości rozszerzonej AR. Dzięki VR już dzisiaj kasyna są w stanie zaoferować nie tylko dostęp do swojej oferty poprzez internet. Dzięki założeniu specjalnych googli naszym oczom ukaże się wierna cyfrowa replika kasyna naziemnego, dzięki której poczujemy się tak, jakbyśmy w nim byli fizycznie obecni. Dzięki VR jest możliwe po zeskanowaniu wnętrz ich odtworzenie w formie wirtualnej, jednak to nie wszystko. W VR spotkamy „twarzą w twarz” innych użytkowników podłączonych w tym samym czasie do witryny. Już na obecnym etapie rozwoju tej technologii gdzieniegdzie jest możliwe wchodzenie w interakcje z innymi osobami. Póki co odbywa się to w ograniczonym zakresie, jednak potencjał tego rozwiązania jest ogromny.

Możliwości VR z pewnością poszerzy kolejna generacja, czyli będąca na razie w fazie testowo – badawczej technologia rzeczywistości rozszerzonej AR. W założeniu ma ona oddziaływać nie tylko na wzrok i słuch jak VR ale także na inne zmysły. Dojść mają wrażenia zapachowe oraz dotykowe, dzięki specjalnym czujnikom. Dzięki temu w przestrzeni wirtualnej wrócą takie naturalne gesty spotykane w kasynach stacjonarnych, jak uścisk dłoni czy też poklepanie współgracza po ramieniu.

Kryptowaluty i blockchain

Pojawienie się technologii blockchain i kryptowalut odmieniło radykalnie systemy płatności i dotknęło to także kasyn. Wiele z nich zaimplementowało do swojego systemu płatności to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest szybkie i bezpieczne wpłacenie depozytu albo wypłacenie wygranej. Forma ta funkcjonuje obecnie w wielu miejscach na równorzędnych zasadach z innymi typami płatności jako ciekawa alternatywa. Można więc w pełni zgodnie z prawdą powiedzieć, że Bitcoin i inne kryptowaluty działają dziś jako realna alternatywa dla tradycyjnych walut w kasynowych systemach płatności.

Automaty do gry on-line

Kasyna on-line nie obejdą się bez automatów do gry, oczywiście takich w wersji internetowej. Jest to jedna z najpopularniejszych form gry hazardowej obecna w każdym kasynie od samego początku. Podobnie jak ich fizyczne pierwowzory tzw sloty różnią się między sobą ilością obracanych bębnów, a także rodzajami symboli. Także wirtualne wersje tych maszyn posiadają 3 do 5 slotów W zależności od rodzaju grafik dzielą się one na trzy główne typy: owocówki, wideosloty z animacjami oraz islots, które wyświetlają animacje tematycznie związane z wylosowanym kompletem symboli.

Szczegóły związane z automatami online można też znaleźć na stronie naszej redakcji. Mało tego, jest to również miejsce, gdzie aktualizowane są rankingi najlepszych kasyn internetowych. Jeżeli chcecie być na bieżące z rynkiem mobilnym i wiedzieć, w jakich kasynach warto korzystać z gier i bonusów, zapraszamy do odwiedzenia strony – kasyna24.pl.

Popularne platformy dla kasyn on-line

Producenci oprogramowania dla kasyn internetowych dwoją się i troją aby nadążyć za zmianami technologicznymi i oferować graczom najlepsze i najaktualniejsze rozwiązania.

Ze wszystkich ich form obecnie zdecydowany prym wiodą trzy jego kategorie stworzone dla użytkowników używających różnych platform systemowych. Nie wszystkie kasyna internetowe korzystają z każdej formy, jednak te, których celem jest maksymalizacja zasięgu i dostępności swojej oferty decydują się na wszystkie.

Pierwsza kategoria obejmuje aplikacje internetowe wymagające pobrania ze strony producenta, bądź zakupu płyty instalacyjnej a następnie zainstalowanie fizycznie danego pakietu na komputerze. Rozwiązanie to idealnie nadaje się dla użytkowników urządzeń stacjonarnych i laptopów z Windowsem.

Druga opcja obejmuje tzw „oprogramowanie do gry natychmiastowej” nie wymagające instalowania na dysku komputera, z którego można korzystać w przeglądarce internetowej po wpisaniu adresu witryny kasyna.

Trzecia możliwość jest odpowiedzią na ciągle rosnącą popularność urządzeń mobilnych opartych przede wszystkim na systemie Android. Są to aplikacje do pobrania w Sklepie Play lub Apple Store i zainstalowania na smartfonie, tablecie czy iPhone. Ich atutem jest szybkość działania, co można łatwo porównać uruchamiając witrynę kasyna internetowego w przeglądarce na tym samym urządzeniu przenośnym. Aplikację instaluje się w kilka lub kilkanaście sekund po czym możemy już swobodnie korzystać z oferty.

W każdym z powyższych wariantów dostęp do gier wymaga oczywiście zalogowania na konto użytkownika, lub najpierw rejestracji, jeśli takowego jeszcze nie posiadamy. Warto zaznaczyć, że w każdym z tych wariantów zazwyczaj można zalogować się bez najmniejszego problemu na to samo konto z użyciem tych samych danych.